Jmenuji se Dagmar Hulmáková, pocházím z Vlašimi, kde žiju se svou rodinou.

Patchwork jsem znala dávno, už jako malá jsem měla pár věciček, které jsem dostala, nebo mi je ušila maminka. Tehdy jsem netušila, že jde o patchwork… Sama jsem se začala patchworkem zabývat zhruba na počátku tohoto století. Tehdy jsem sledovala na TV stanici Spektrum seriál Alex Andersonové "Quilt", který mě velice inspiroval.

První výrobky jsem šila na svém starém šicím stroji "VIŠNJA" a látky jsem stříhala nůžkami. Patchwork však vyžaduje velikou přesnost a pečlivost. Proto jsem udělala rázný krok, pořídila si řezací podložku, řezací kolečko a pravítko a koupila si nový šicí stroj ...

Zpočátku byl pro mě patchwork jen velkým koníčkem, na kterého mi moc času nezbývalo. Ale od podzimu 2007 se patchworku věnuji naplno. Ve Vlašimi na Žižkově náměstí mám obchůdek, kde prodávám bavlněné látky, pomůcky na patchwork i různé dárky pro radost. A samozřejmě zde tvořím – šiju podle vlastních představ i na zakázku.

Moje výrobky můžete vidět přímo v obchodě, kde si je můžete i koupit, případně objednat ušití podle vašich představ. Občas se účastním i různých výstav. Také na těchto stránkách si můžete mé práce prohlédnout v galerii. Pokud by se Vám některý výrobek zalíbil a chtěli byste si jej koupit, stačí i napsat nebo zavolat.

Od roku 2008 jsem členkou Podblanického patchworkového klubu. Spolu s kolegyněmi se navzájem učíme, vyměňujeme si zkušenosti, společně tvoříme a zapojujeme se i do charitativních projektů. Každé dva roky pořádáme ve Vlašimi výstavu patchworku.

V roce 2012 jsem s kolegyněmi založila charitativní spolek Deky z lásky, který též od jeho počátku vedu. Jeho cílem je šít patchworkové deky pro těžce nemocné, dlouhodobě nemocné či jinak vážně postižené děti. Více se o Dekách z lásky můžete dočíst zde.