Setkání Podblanického patchworkového klubu

kdy - 12.6.2010 ve 14 hodin
kde - krejčovská dílna SOU Vlašim v Řimovské ulici
tema - "Klubová deka"
s sebou - dobrou náladu a pracovní nasazení
Budete-li mít zájem o bližší informace, můžete mi napsat, zavolat, nebo přijít do obchůdku.

17.4.2010 a 15.5.2010 - další setkání Podblanického patchworkového klubu

Práce na společné klubové dece jsou v plném proudu. Máme již hotové základní čtverce, máme je i prošité a částečně ozdobené. Nemůžeme se dočkat, až bude hotová :)

13.2.2010 - 14. setkání Podblanického patchworkového klubu

6.3.2010 - 15. setkání Podblanického patchworkového klubu

V oba tyto dny jsme již začaly pracovat na klubové dece. Máme již hotové návrhy a první zkušební obrázek dopadl velmi dobře.

28.11.2009 - tradiční Adventní výstava - Mlýn Peklo Zdislavice

Zúčastnily jsme se výstavy, společně s členkami klubu vystavily své výrobky i děvčátka - švadlenky ze SOU. Myslím, že výstava měla velký úspěch.

21.11.2009 - 13. setkání Podblanického patchworkového klubu

Sešly jsme se, abychom se připravily na adventní výstavu ve mlýně Peklo ve Zdislavicích. Výrobků se sešlo plno, výstava bude určitě stát za to :)

31.10.2009 - 12. setkání Podblanického patchworkového klubu

tema - "Kaleidoskop" - přivítaly jsme mezi sebou dvě nové zájemkyně o patchwork, které se hned připojily a stejně jako my všechny přítomné se pustily do tvoření kaleidoskopů. Také jsme se pokochaly novými výtvory. Jaruška Fialková přišla s nabídkou, abychom 28. listopadu vystavily své práce na výstavě ve Zdislavicích v Pekle. Takže úkolem číslo jedna pro všechny bude vybrat a připravit výrobky na výstavu. Příště se tedy sejdeme 21.11.2009, kdy se připravíme na výstavu a domluvíme postup.

3.10.2009 - 11. setkání Podblanického patchworkového klubu

tema - "Květinová mozaika - watercolor" - přestože nás bylo jen 7, pustily jsme se s chutí do skládání a rovnání čtverečků. Z látek, které se nám na první pohled zdály "nudné" vznikaly krásné věnce. Příště - 31.10.2009, kdy se vrhneme na kaleidoskop - budeme jistě mile překvapené....

29.8.2009 - 10. setkání Podblanického patchworkového klubu

tema - "Povídavá 2" - i tentokrát jsme se sešly jen v malém počtu. Domluvily jsme si příští setkání i tema...

1.8.2009 - 9. setkání Podblanického patchworkového klubu

tema - "Povídavá" - sice se zúčastnilo jen pár "skalních", ale zato si to skvěle užily. Byly sýrové hody....

27.6.2009 - 8. setkání Podblanického patchworkového klubu

Téma "Magické dlaždice - 2" bylo pokračováním z minulého setkání. Některé ženy už měly top hotový, některé jako Jaruška Fialková nelenily a ušily hned topy tři :) Všechny dopadly přímo báječně.

16.5.2009 - 7. setkání Podblanického patchworkového klubu

Téma "Magické dlaždice" bylo dlouho očekávané :) Rozdělily jsme si čtverce látek, které nám Maruška Kučerová připravila. Většina z nás zvolila žluto-hnědou kombinaci barev. Práce nám šla pěkně od ruky, ale jelikož jde o náročný vzor, budeme se mu muset ještě věnovat na dalším setkání.

18.4.2009 - 6. setkání Podblanického patchworkového klubu

Téma "Ubrusy - výplet" přilákalo na sobotní setkání. Maruška Kučerová nám rozdala rozpisy. Nařezaly jsme látky, někdo už začal i šít. Lucka si přinesla krásnou látku s kyticemi levandulí, aby ubrus dopadl podle jejích představ, věnovala přípravě dílů opravdu hodně času :).
Také jsme hodně povídaly o III.mezinárodní výstavě PW v Praze a o výstavě v Dubči. Zážitků bylo spousta...

7.3.2009 - 5. setkání Podblanického patchworkového klubu

Na dnešním setkání jsme si jen povídaly. Jaruška Fialková přinesla zas plnou náruč polštářků šitých přes papír, Jaruška Vránová přinesla nádherný červený ubrus - konvergenci, Maruška Vránová kopretinový. Maruška Kučerová nás všechny nadchla kouzelnými dlaždicemi.
Hovořily jsme hlavně o společné dece. Na základní koncepci jsme se shodly, nebudu však víc prozrazovat. Na příštím setkání, které bude až po velikonocích - 18.4.2009, budeme šít ubrusy.

7.2.2009 - 4. setkání Podblanického patchworkového klubu

Tentokrát byla účast opravdu velká. Děvčata si na téma "KONVERGENCE" připravila krásné barevné kombinace. Práce šla všem pěkně od ruky. Příště budeme moci zhodnotit, jak se ubrusy povedly. Na příštím setkání, které bude 7.3.2009, budeme hovořit o společném díle - klubové dece.

10.1.2009 - 3. setkání Podblanického patchworkového klubu

Lektorkou na tomto setkání, které jsme věnovaly tematu "ŠITÍ NA PAPÍR", byla Maruška Kučerová. Stejně jako minule měla pro nás perfektně připravené podklady a různé vzory. Hned jsme se pustily do práce. Vybraly jsme vzor trošku složitější, ale o to větší byla radost z výsledku.
Zavítala mezi nás i nová přítelkyně patchworku, Lucka Lebedová. A zdá se, že i ji, stejně jako nás všechny, patchwork chytil a hned tak ji nepustí :)

13.12.2008 - 2. setkání Podblanického patchworkového klubu

Tematem třetího setkání byl "SRUB". Přítomny byly tentokrát sice jen čtyři, ale i tak bylo setkání příjemné, tvořivé. Maruška Kučerová se ujala vedení, měla perfektně připravené podklady, takže práce šla skvěle od ruky.

15.11.2008 - 1. setkání Podblanického patchworkového klubu

Už podruhé jsme se sešly ve 14 hodin v krejčovské dílně SOU Vlašim. Tematem druhého setkání byly "ZRYCHLENÉ POSTUPY ŠITÍ". Přivítaly jsme mezi sebou i dvě nové členky klubu.
Ze zrychlených postupů jsme si tentokrát vybraly sešívání dvou trojúhelníků a sestavení hvězdy. Všechny jsme začaly tvořit s nadšením, práce nám šla pěkně od ruky. Na vlastních příkladech jsme si tak mohly ukázat, jak vynikne hvězda sestavená ze dvou velmi kontrastních barev a jak ze dvou látek barevně podobných. Také jsme se přesvědčily, že stačí velmi málo a z původně zamýšlené hvězdy vznikne úplně jiný vzor :)
Jak začíná být dobrým zvykem, i tentokrát nechyběla káva a výborné pohoštění v podobě koláčů od paní Kučerové a Vránové.
Nezapomněly jsme domluvit příští setkání, a to na 13.12.2008, které zaměříme na šití srubu.

11.10.2008 - 0. setkání Podblanického patchworkového klubu

Sešly jsme se ve 14 hodin v krejčovské dílně SOU Vlašim v Řimovské ulici. Tématem prvního setkání bylo "SEZNÁMENÍ": seznámit se navzájem, seznámit se s patchworkem, seznámit se s klubem... Nejprve jsme si prohlédly dílka některých členek. Potom jsme si povídaly o pomůckách a ukázaly si, jak nám usnadňují a urychlují práci.

Po celou dobu setkání panovala velice dobrá nálada plná tvořivého nadšení. K příjemné atmosféře přispěla velkou měrou nejen káva, ale i vynikající koláčky, které pro nás upekla paní Fialková. Než jsme se rozešly, naplánovaly jsme na 15.11.2008 další setkání, které věnujeme zrychleným postupům a ušijeme třeba první polštářky nebo prostírky.


Patchwork je krásný koníček, má spoustu příznivců … Proto jsme se domluvily a v červnu 2008 založily

Podblanický patchworkový klub, o.s.

V rámci klubových setkání bychom si chtěly pomáhat při tvoření, vyměňovat zkušenosti, učit se další patchworkové techniky. Chtěly bychom např. oslovit i známé patchworkářky, pozvat je mezi nás, případně s nimi či s jinými patchworkovými kluby navázat spolupráci. Chtěly bychom se společně účastnit různých patchworkových výstav apod.

Všechny vás mezi sebe srdečně zveme. Členství v klubu je čistě dobrovolné a nezavazuje nikoho k žádným povinnostem. Klubová setkání nebudou pro členy povinná, nebudou ani uzavřená. Může mezi nás přijít kdokoliv: členové klubu i nečlenové, ženy, muži i děti. Pokud budete mít zájem, můžeme vás o plánových akcích informovat např. i mailem nebo v mém obchůdku.

První schůzku jsme naplánovaly na 11.10.2008 ve 14 hodin v dílnách SOU Vlašim v Římovské ulici. Tato schůzka bude věnována seznámení s patchworkem, s pomůckami a materiály, s technikami apod. Budete-li se chtít zúčastnit, napište mi, prosím, nebo zavolejte. Rády Vás mezi sebou přivítáme.

 
| Copyright © 2008 | Dagmar Hulmáková | .. administrace .. | .. up .. | .. autor .. |